MÜGE ÜNLÜKOÇ

1973 yılında doğdu. İlk öğretimine Türkiye'nin en doğusu Van'da başlayıp en batısı Aydın'da bitirdi. Ortaokul ve Liseyi Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nde okudu. 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümüne girdi ve 1996'da buradan mezun oldu. Mezuniyetten sonra Ziraat Bankacılık Okulu'nu bitirerek Ziraat Bankası Sermaye Piyasaları ve Bireysel Pazarlama bölümlerinde çalıştı. 2002 yılından beri Sağlık Bakanlığında uzman olarak görev yapmakta. Resim çalışmaları yukarıda yazılı olan öğrenim ve iş hayatından bağımsız bir şekilde gelişmiştir. Aydın'daki ilkokulunda yaptığı resimler kendine ait olmadığı düşünüldüğü için babası sık sık okula davet edildi, lisedeyken dershane defterinin arasında mutlaka birkaç sürrealist resim bulunurdu, üniversitede başkanı olduğu Sosyal Aktiviteler Komisyonu'nun düzenlediği organizasyonlara katılımın, onun çizmiş olduğu afişlerle arttığı bir gerçektir, Ziraat Bankacılık Okulu'nda bir taraftan dersleri dinlerken diğer taraftan arkadaşlarının karikatürlerini çiziyordu (bknz: düzenlemesini de kendisinin yaptığı 1998-99 dönemi Ziraat Bankacılık Okulu Yıllığı), Ziraat Bankası Sermaye Piyasaları Genel Müdürlüğü'nde iyi bir kariyer yapma olasılığını çizimle ilgili bir iş yapma olasılığına değişti ve Ziraat Bankası'ndan 2001 yılında ayrıldı. Bu dönemde Hasan Pekmezci ve Tayyar Eren'den desen dersleri aldı. 2003 yılında uzman olarak girmis olduğu Sağlık Bakanlığında, belki de Bakanlığın sahip olduğu tek illustratör olma yolunda ilerlemektedir. Kendisinin illüstratörlüğünü yapmış olduğu iki adet de çocuk kitabı bulunmaktadır.


All images on this website are copyrighted by Müge Ünlükoç. All rights are reserved and protected under Turkish laws and under international treaties and conventions.
No commercial use may be made of any copyrighted images without prior written consent by Müge Ünlükoç. Any copyright infringement, including alteration, may be prosecuted under any applicable civil or criminal laws.